Chester Koltuk Takımı Modelleri ve Fiyatları 2024

Modası asla geçmeyen, sağlamlığının yanı sıra estetik görünümü ile de yıllarca evinizde yer edecek chester koltuk takımı modelleri Gündoğdu Mobilya farkıyla sizlerle!

Gündoğdu Mobilya - Chester Koltuk Takımı Modelleri

Koltuk takımları, evinizdeki en önemli eşyalardan biridir. Çünkü çoğu aktivitenizde size eşlik eder. Misafir ağırladığınız, birlikte oturup sohbet ettiğiniz, eğlendiğiniz hatta dinlendiğiniz mobilyadır. Bu nedenle yeni bir koltuk takımı almaya karar verdiğinizde iyice düşünüp öyle hareket etmelisiniz. Boyu, stili ve fiyatının tam size göre olduğundan emin olmalısınız. İşte bu noktada size chester koltuk takımı modellerini önerebiliriz.

Aldığınız takımın estetiğinizi tamamlaması çok önemlidir, ancak evinizin alanına da iyi oturmalıdır. Yıllarca keyifli bir şekilde kullanacağınız chester koltuk modelleri ve bu modellerde nelere öncelik vermeniz gerektiğini sizler için derledik.

·Uygun fiyatlı chester koltuk modellerine göz atarken, her parçanın amacını göz önünde bulundurun. Küçük bir alanı tamamlamanız mı yoksa geniş bir odada işlevsel bir akış üretmeniz mi gerekiyor?

·Orada nasıl vakit geçireceksiniz? TV keyfi yapmak için kapalı bir bölge mi yoksa misafir ağırladığınız bir alan mı? Büyüklüğü ne olursa olsun, çoğu oturma odası, medya konsoluna bakan koltuk - kanepe ile yapılandırılmıştır. Bazen bir şömine veya pencere gibi mimari özellikler seçiminizi nasıl yapmanız gerektiğini konusunda sizleri yönlendirecektir.

Chester Koltuk Takımları Tasarımları İle Büyülüyor

Bu klasik koltuk tasarımı, derin düğme taftingi ve yüksek kıvrılmış kollarıyla bilinir. Koltuk kolları arka koltuğun yüksekliğine ulaşarak dramatik bir silüet oluşturur. Geleneksel olarak, klasik chester koltuk deriden yapılmıştır ve genellikle beyefendilerin çalışma odalarında veya kütüphanelerinde bulunur .Günümüzde chester koltuk, çok çeşitli renk ve döşemelerde bulunabilir ve bu da onu çeşitli mekanlar için mükemmel bir parça yapabilir. Daha küçük chester oturma grubu modelleri ise cesur bir görünüme ihtiyaç duyan küçük alanlar için harikadır. 

Chester Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Chester koltuk takımları, modern görünümü konforla buluşturur. Yeni bir koltuk takımı arayışındasınız ve chester koltuk takımı almaya karar verdiniz; peki chester koltuk alırken dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Bizler sizin için chester koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gerekenleri derlemeye çalıştık.

» Satın Almadan Önce Deneyin

"Koltuğum rahat olmalı” diyenlerdenseniz chester koltuk modelleri tam size göre. Bu modele sahip olmak için ilk önce beğendiğiniz ürünün dokusunu deneyimlemeniz gerekiyor. Kapitone koltuk olarak da adlandırılan bu oturma grubu, yapısı gereği rahattır. Ancak sünger kalınlığı ve oturum sertliği kontrol edilmelidir. Çünkü çok beğenerek satın aldığınız chester koltuk kalitesiz malzemelerden üretilmiş olabilir.

» Koltuk İskeletinin Kalitesini Öğrenin

Eğer karşınızda sağlam iskelete sahip oturma gurubu varsa bütçenizi dert etmeyin. Kaliteli koltuk takımı satın aldıysanız bu ürünü uzun yıllar kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Koltuk iskeleti, ürünün ömrünü belirleyen önemli bir detaydır. Bu yüzden chester koltuk takımları arasından iskeleti en sağlam olanı tercih edin.

» Koltuk Minderlerini Kontrol Edin

Bir koltuk takımının içinde bulunanlar kadar dış kısmında bulunan detayları da göz önünde bulundurmanın önemli olduğunu unutmayın. Chester koltuk modelinin oturma ve sırt kısımlarında bulunan minderlerin dolgunluk kalitesine dikkat edin. Çünkü zamanla minderlerde çökmeler meydana gelebilir ki bu hiç istenilmeyen bir durumdur. Kaliteli köpük ve elyafın kullanıldığı minderlerde herhangi bir çökme meydana gelmeyecektir.

» Tasarımı Sakın İhmal Etmeyin

Her üründe olduğu gibi modern koltuk takımı seçiminde de tasarım önemlidir. Salonunuza alacağınız koltuk takımı bütün zarafetiyle tarzınızı yansıtmalıdır. Ayrıca modası geçmeyen bir tasarıma yönelmekte de fayda var. Bu sayede bu koltuk takımını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Modern koltuk takımı denildiğinde akla gelen ilk model chester koltuk takımı modelleridir. Bunun ana nedeni ise kapitone koltuk tasarımının modasını koruması ve her zevke hitap etmesidir. Özetle hangi koltuk takımı modelini satın alırsanız alın tasarımına dikkat edin.

Chester Koltuk Takımı Seçiminde Boyutların Önemi

Doğru koltuk boyutunu seçmek kolay sanılabilir fakat aslında sanıldığı kadar kolay değildir. Küçük bir chester koltuk küçük bir alana sığar, büyük bir chester koltuk ise büyük bir alana sığar mantığı doğru olsa da seçim için bu bilgi yeterli olmaz. Doğru modeli bulmak için göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör bulunmaktadır.

Bunlar;

1. Ölçümlerle Başlayın

Oturma odanızın uzunluğunu, genişliğini ve yüksekliğini ölçün. Tavan yüksekliği, alan illüzyonunda büyük bir rol oynar, bu nedenle tamamlayıcı olarak doğru kanepe boyutunu bulmak büyük bir fark yaratabilir. Alçak tavanlarınız varsa, düşük oturma yüksekliğine sahip bir chester koltuk, daha geniş ve açık bir alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olacaktır. Ancak tavanınız yüksekse alçak koltuk seçimi biraz garip görünebilir. Hatırlanması gereken başka bir ölçüm, koridorlarınızın ve kapı girişlerinizin genişliğidir. O mükemmel kanepeyi bulmuş olsanız bile, onu içeri getiremezsiniz.

2.İşlevselliği Düşünün

Bu chester koltuk takımını düzenli olarak kaç kişi kullanacak ve ne için kullanacaksınız? Büyük bir haneniz varsa veya sık sık eğleniyorsanız, ikiden fazla minderli daha uzun bir kanepe seçmek isteyebilirsiniz. Şekerleme yapmaktan hoşlanıyorsanız, daha derin bir kanepe boyutu seçmek önemli olabilir.

3. Düzen ve Tasarıma Dikkat!

Bir odada çok fazla mobilya sadece kalabalık görünmekle kalmaz, aynı zamanda hareket etmeyi de zorlaştırabilir. Bir chester koltuk takımı seçmeden önce oda tasarımınıza dahil etmeyi planladığınız diğer öğeleri düşünün. Örneğin, sehpalardan hoşlanıyorsanız, bunu seçtiğiniz chester koltuk uzunluğuna dahil etmelisiniz.

Chester Koltuk Takımı Modelleri 2024

  •  Lotus Chester Koltuk Takımı

Yumuşak, düz, örme kumaş özelliğine sahip bu takım, kolay silinebilir ve kuru temizlemeye uygundur.

  • Oslo Chester Koltuk Takımı

Nubuk kumaş özelliğine sahip bu takım, döner mekanizma makas ile yatak olabilmektedir.

  •  Gold Avanos Chester Koltuk Takımı

 Yataklı ve sandıklı fonksiyon özelliğine sahip bu takım, çekyat mekanizması sayesinde yatak olabilmektedir.

Yukarıdaki chester koltuk takımı modellerinin dışında Beyzade Chester Koltuk Takımı, Lotus Chester Koltuk Takımı, Sementa Chester Koltuk Takımı gibi çeşitlerimizde mevcuttur.

Chester Koltuk Takımı Fiyatları 2024

Chester koltuk takımı fiyatları, her firmada değişiklik gösterir. Takımın kaç parçadan oluştuğu, boyutu, rengi ve tasarımı fiyatı belirleyen etkenlerdendir. Modası geçmeyen ve tarzıyla ön plana çıkan chester koltuk takımları için yüksek fiyatlar belirleyebilmektedir. Bu nedenle piyasadaki fiyat – performans analizini iyi yapmak gerekiyor.

2024 Yılı Chester Koltuk Takımı Fiyatları

Gündoğdu Mobilya 2024 yılı chester koltuk takımı fiyatları aşağıdaki gibidir:

Ürün Adı Chester Koltuk Takımı Fiyatı Takım İçeriği
Lotus Koltuk Takımı 24.250 TL 3+1
Beyzade Koltuk Takımı 28.581 TL 3+1

Fiyat konusunda her bütçeyi düşünerek hareket eden firmamız, uygun fiyatla evini yenilemek isteyenler için büyük avantaj seçeneklerini beraberinde sunuyor. 

Chester Koltuk İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Chester Koltuk Takımı Ne Demek?
İki kat kumaş arasına elyaf gibi dolgu malzemeleri koyulur. Daha sonrada kumaşlar birbirine dikilir. Ortaya çıkan bu işçiliğe kapitone işçiliği denir. Koltuk yüzeyine baklava dilimi görüntüsü de verilerek chester tasarımı tamamlanır. Bu tasarıma sahip olan modern koltuk takımlarına "Chester Koltuk” ismi verilir.


 Chester Koltuk Takımı Kullanışlı mı?

Her zevke hitap eden chester koltuk takımları kullanışlıdır. Bunun ana sebebi kumaş arasında kullanılan dolgunun kalın olmasıdır. Böylece hem konforludur hem de kolay temizlenir. Ancak renk seçeneğinin fazla olması nedeniyle kullanım zorluğu çekilebilir. Bunun önüne geçmek içinse parlak renkli seçimler yapılmalıdır.


 Chester Koltuk Takımına Hangi Kumaş Kullanılır?
Chester koltuklarda en sık kullanılan kumaş türü deridir. Fakat günümüzde chester koltuk üretimi yapılırken tüm kumaş tipleri kullanılabilmektedir. Koltuk üretiminde nubuk kumaşın hâkim olması chester koltuk üretimine de yansımıştır.


 Chester Koltuk Modern mi Klasik mi?

Chester koltuklar, c olarak bilinir. Fakat parlak renkli kumaşlardan üretilen modellerin spor koltuk takımı olarak tercih edildiği görülmektedir. Hem modern koltuk takımı hem de klasik koltuk takımı olarak tercih edebileceğiniz chesterlar fazlasıyla dikkat çekicidir. Özellikle eski dönemlerde ciddi ortamların parçası olan bu koltuk takımlarının, günümüzde her yerde kullanıldığını görüyoruz. Eğer sizde modern koltuk takımı istiyorsanız Gündoğdu Mobilya’nın şık tasarımlarına göz atmalısınız.


 Chester Koltuğun Özelliği Nedir?

En başta da belirttiğimiz gibi chester koltuk modelleri kapitone işçiliğinin ön plana çıktığı modern tasarımlardır. Hem koltuk kumaşının hem de minderlerin kalınlığı zaten farkını ortaya koymaktadır. Modern tasarımın klasik tasarımla uyumlu olması da yine chester salon takımı tasarımının en belirgin özelliğidir.


 Chester Koltuk Takımı Yatak Olur mu?

Chester koltuk takımlarının minderleri kaldırıldığında yatak özelliği ortaya çıkmaktadır. Bu sayede istediğiniz zaman koltuğu yatak formuna dönüştürebilirsiniz.


 Chester Koltuk Takımı Spor mu Klasik mi?

Bu soru her dönem sorulan bir sorudur. Ayrıca ucu açık olan bir sorudur. Chester koltuklar kimine göre spor kimine göre klasik modeldir. Dekorasyon stili ne olursa olsun her ortama uyum sağlayan model çokça tercih edilmektedir.


 Normal Kanepe Chester Olur mu?
Elbette her oturma grubu chester tasarımına dönüştürülebilir. Ancak bu sadece görüntü olarak mümkündür. Çünkü chesterkoltuklar özel yapım iskelete sahiptir. Chester koltuk takımı modellerimiz arasından birini tercih ederek chester farkını deneyimleyebilirsiniz.


 Chester Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Chester koltuk modelleri arasından birine karar verirken şunlara dikkat etmelisiniz.

▪ İskelet yapısı

▪ Kumaş kalitesi

▪ Doldu malzemesinin kalınlığı

▪ Tasarım

Mobilya markası bu 5 maddeye dikkat ederek hareket ederseniz herhangi bir problemle karşılaşmadan kaliteli modern koltuk takımına sahip olabilirsiniz.


İyi Mobilya Firmaları Arasında Yer Almanızı Sağlayan Özellikleriniz Nelerdir?

✅Firma Kuruluş : 1993’ten Beri Hizmet✅
✅Firma Hizmet Bölgeleri : Türkiye Geneli ✅
✅Firma Belgeleri : TSE – ISO 9001 Kalite Belgeleri✅
✅Garanti Süresi : Gündoğdu Kalitesi İle 2 Yıl✅

 Gündoğdu Mobilya ayrıcalığıyla chester koltuk takımlarından birine sahip olmak istiyorsanız online mağazamıza göz atabilir, alışveriş yapmanın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Şimdi Gündoğdu Mobilya'nın uygun fiyatlı ürünlerine sahip olmak ve evinize şıklık katmak için alıverişe başlayın!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyimi için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk ve Çerez Sözleşmesini inceleyebilirsiniz.