v>

TV Ünitesi Modelleri & TV Sehpaları

Tv ünitesi modelleri ve tv sehpası modelleri uygun fiyatlarla gündoğdu mobilya’da! Ürünlerimize göz atma için şimdi tıklayın!

Gündoğdu Mobilya | Tv Üniteleri

Modern salonların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan televizyonlar, önemli dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor. İşte tam da bu noktada söz konusu olan bu cihazların yerleştirilmesi büyük önem arz ediyor. Bunun için ihtiyacımız olan şey fonksiyonel bir tv ünitesi veya tv sehpası.

Gelin şimdi bu ürün grubuna yakından göz atalım.

TV Ünitelerin Şıklığıylas Evinizin Havasını Değiştirin!

TV üniteleri, televizyonların düzenli bir şekilde konumlandırılmasını sağlayan mobilyalardır. Ayrıca bu mobilyalar ekstra depolama alanı sunarak fonksiyonelliğiyle de dikkat çekmektedir. Bu açıdan söz konusu olan mobilya grubunun bu sebepten ötürü sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Tv Ünitesi ve Salon Dekorasyonu

TV üniteleri, salonların vazgeçilmez mobilyalarından biridir. Ev dekorasyonunda önemli bir rol oynayan bu mobilyaları yaşam alanımıza katmak salonları daha da fonksiyonel hâle getirecektir.

Ancak genel hatlarıyla tv ünitesi modelleri ile ev dekorasyonu arasındaki ilişkiyi ele alacak olursak bazı önemli noktaları sizlerle paylaşabiliriz.

"Tv Ünitelerinde Tarz ve Uyum"

Televizyonunuzu konumlandırmak için salonunuzun genel tarzına uygun olan tv sehpasi ya da tv ünitesi modelini tercih etmeniz çok önemli.

Şayet evinizin dekorasyonunda modern ve minimalist bir tarz benimsemişseniz daha sade ve şık televizyon ünitelerini değerlendirmelisiniz. Mesela ahşap detayların ön plana çıkarıldığı tv ünitesi modelleri buna en iyi örnektir.

"Televizyon Keyfini Taçlandıran TV Ünitesi Modelleri"

Televizyon izleme keyfi, evlerde ve de işyerlerinde keyifli ve de rahat anlar yaşamanızı sağlayan önemli bir aktivitedir.

Tv sehpaları ve tv üniteleriyse bu keyfi taçlandıran ve de salonların odak noktasını oluşturan önemli bir mobilya türü. Bu türünde kendi içerisinde türleri mevcuttur. Gelin bunlara birlikte göz atalım.

a.) Modern ve Minimalist Tv Üniteleri

Modern ve minimalist tarzdaki tv dolapları daha çok düz hatları ve de sade tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Genelde parlak ve de nötr renklerle dizayn edilen bu mobilyaların karmaşadan uzak görüntüsüne hayran kalacağınızdan eminiz.

b.) Duvara Monte Edilen Tv  Üniteleri

TV ünitesi” kavramı aslında duvara monte edilen mobilyalardır. Duvara monte edilemeyenlere ise “tv sehpası” veya “televizyon sehpası” adı verilmektedir.

Duvara monte edilen tv üniteler, yer tasarrufu sağlayarak salonlarda ferah bir alan yaratırlar.

Televizyon ve diğer teknolojik ekipmanlar tv ünitelerinin üzerine asılır. Her ne kadar tv üniteleri “kaba bir görüntü” algısına sahip olsa da asında ortamda daha çağdaş bir görünüm sağlamakta oldukça başarılıdır.

c.) Ahşap Detaylı TV Üniteleri

Rustik ve klasik dekorasyon stilini benimsemiş salonlarda ahşap tv üniteleri her zaman mükemmel bir seçenek olmuştur. Ayrıca oturma odalarına samimi bir hava katan ahşap tv üniteleri, ortamlara doğal bir şıklık da ekelr.

d.) Led Işıklı TV Üniteleri

Bir dönem revaçta olan Led ışıklı tv üniteleri yeniden gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle modern tarza sahip olan oturma odalarında büyük bir beğeniyle kullanılan tv ünitelerinin ortamda hoş bir ambiyans yarattığını söyleyebiliriz. Led ışıklar salonunuza farklı bir renk getirecektir.

Televizyon keyfinizi taçlandıracak tv ünitesi modelleriyle yaşam alanınızın daha da keyifli ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dağınıklıktan Kurtaran Kitaplıklı TV Ünitesi Modelleri

Çoğunlukla misafirlerin ağırlandığı salonlarda dağınıklık kaçınılmazdır. Bu dağınıklığın bir nebzede olsa giderilebilmesi için dolaplı ve kitaplıklı tv üniteleri tercih edilmeli.

Çünkü bu sayede dekoratif objeleriniz ve kitaplarınızı saklamak için ek depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Kitaplık Ünitesi ile Entegre Tv Dolapları

Kitaplıklı tv üniteleri, tv dolaplarına kitaplık bölümlerinin entegre edildiği tasarımlardır.

Duvara Monte Edilebilen Kitaplıklı Tv Üniteleri

Bu tv ünitesi modelleri günümüzde çokça tercih ediliyor. Çünkü duvarı kullanarak alandan tasarruf sağlayan bu mobilyaların daha kullanışlı olduğunu görüyoruz.

Çok Amaçlı Tv Üniteleri

Çok amaçlı tv ünitesi modelleri hem tv sehpası olarak kullanılan hem de sadece kitaplık olarak kullanılabilen tv üniteleridir.

Bu mobilyalarda kitaplık kısmı genelde yan taraflarda bulunmaktadır. Böylece hem kitaplarınızı yerleştirebilir hem de televizyon izleme deneyiminizi daha modern bir hâle dönüştürebilirsiniz.

Konsol Tipi Tv Ünitesi ve Kitaplık

Konsol tipi tv ünitesi modelleri olarak adlandırdığımız bu tasarımlar, televizyonunuzun yerden yüksek bir konumda sergilenmesini sağlayan mobilya tasarımlarıdır.

Daha çok minimalist severlerin benimsediği bir tasarıma sahip olan konsol tipi tv üniteleri, salonlarda ferah bir atmosfer oluşturur.

Tarzınıza ve de ihtiyaçlarınıza uygun olan kitaplıklı tv dolabını satın alarak yaşam alanınızın daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Şömineli TV Ünitesi Modelleri

Şömineli tv üniteleri, salonlarına hem estetik hem de romantiklik katmak için tasarlanan mobilyalardır.

Bu mobilyalar televizyon izlerken şömine keyfini de doyasıya yaşamanıza da imkân tanımaktadır.

Şömineli TV Ünitesi Kullanmanız İçin 5 Neden

1. Estetik ve Romantik Bir Atmosfere Sahip Olun!

Şömineli tv sehpaları, salonlarda romantik bir atmosfer yaratmak isteyenler için ideal bir seçenek olabiliyor. Genelde yapay olmasına rağmen tv ünitesi şömineleri, sıcak ışığı ve alevleriyle ev sahiplerine rahatlatıcı bir ortam sunuyor.

2. Fonksiyonellik

Şömineli tv ünitelerinin diğer televizyon dolaplarına göre daha fonksiyonel olduğunu biliyor muydunuz? Çünkü bu mobilyalar, şömine eklentisinin yanı sıra ayrıca ekstra depolama alanlarına sahip olabiliyor.

3. Muhteşem Odak Noktası

Şömineli ünitelerin salonların odak noktası hâline gelmeleri kaçınılmazdır.

Bu mobilyalar sayesinde salonlarınız daha dikkat çekici bir görüntüye sahip olacaktır.

4. Tasarım Seçenekleri

Şömineli televizyon ünitelerinde tasarım seçeneği oldukça fazla.

Modern, Vintage, Retro, Minimalist birçok farklı tasarımı bu ürün grubunda bulmanız mümkün.

Şömine ve televizyonun uyumlu bir şekilde bir araya getirildiği bu modellerle evinize sıcaklık ve de şıklık katabilirsiniz.

Kablo Sorununu Ortadan Kaldıran TV Ünitesi Modelleri

Salonlarda bulunan teknolojik cihazların kabloları, karmaşaya neden olabilmektedir. Bu durumdan muzdarip olan kişilerin çözüm olarak tv ünitelerini tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Çünkü tv ünitelerinin duvara entegre edilmesi; kablo geçişlerinin gizlenmesini sağlamaktadır.

Kablo sorununu ortadan kaldıran tv üniteleri, oturma odanızda veya işyerinizde düzenli bir görünüm elde etmenize katkıda bulunacaktır.

Tv Ünitesi ve Tv Sehpası Modelleri

Lena Tv Ünitesi Modelimiz;

Ev dekorasyonunda estetik görünümü işlevsellikle birleştiren Lena tv ünitesi, salonlarınıza modern bir hava katmak için geliyor. Ürünümüz, adını zarif ve sade tasarımından alarak evinize şıklık katacak.

Torino Tv Ünitesi Modelimiz;

Ahşabın doğallığı ve gündoğdu mobilya’nın kalitesinin buluştuğu “Torino” serimizin en güzel parçası olan tv unıtesi, salonunuzda samimi ve şık bir atmosfer yaratacak. Doğadan ilham alınarak tasarlanan ve de ahşabın sıcaklığını evinize taşıyan “Torino” tv ünitesi salonunuzu şık bir mekâna dönüştürecek.

Sahil Tv Ünitesi Modelimiz;

Sahil tv sehpası, salonunuzun en güzel köşesine daha zarif detaylar katmak için tasarlanmıştır. Şık tasarımını altın renk kulplarla taçlandırdığımız bu ürünümüz oldukça işlevsel bir yapıya sahip.

Birbirinden şık tv sehpası ve tv ünıtesi modeline göz atmak için şimdi sizleri en yakın satış noktamıza bekliyoruz.

TV Ünitesi Fiyatları | TV Sehpası Fiyatları

Güncel tv ünitesi fiyat listemiz aşağıdaki gibidir:

Ürün Adı TV Ünitesi Fiyatı
Sümela TV Sehpası 1.850 TL
Empoli TV Ünitesi 5.720 TL
Evona TV Sehpası 6.460 TL
Helen Tv Ünitesi 5.710 TL

Diğer tv ünitesi fiyatları hakkında bilgi almak için şimdi ürün kategormize göz atın!

TV Ünitesi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

TV ünitesi nedir?

Cevap: Oturma odası dekorasyonlarının ayrılmaz bir parçası olan televizyon ünitesi modelleri, televizyonların şık ve ergonomik bir şekilde konumlandırılmasını sağlayan mobilyalardır. Genelde oturma gruplarının tam karşısına yerleştirilen televizyon üniteleri, aynı zamanda birçok ev eşyasının depolanmasını sağlayan bölmelere sahiptir. Bu sayede televizyon unitesi işlevselliğini ortaya koymaktadır.

Televizyon ünitesi veya televizyon sehpasi satın alarak televizyonunuzun düzgün yerleştirilmesini ve de korunmasını sağlayabilirsiniz. En başta da belirttiğimiz gibi televizyon uniteleri sahip oldukları bölmelerle ekstra depolama alanları sunmaktadır. Böylece tv unitesi modelinizi arzu ettiğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Kitaplarınızı, dergilerinizi, teknolojik cihazlarınızı tv ünitenizde depolayabilirsiniz.

Hangi tv ünitesini tercih etmeliyim?

Cevap: TV ünitesi seçerken, sahip olduğunuz televizyonun ekran boyutu ve ünitenin yerleştirileceği alanın ölçüsü göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır. Dar bir alana ürün almayı düşünüyorsanız TV sehpası almayı tercih edebilirsiniz. Geniş bir alan ve boş duvarlara sahipseniz, televizyon ünitesi tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Son olarak da renk, model, yenilikçi çizgilere dikkat eden bir takım seçmenizi tavsiye edebiliriz. Modern TV ünitesi modelleri için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

TV ünitesini nasıl dekore etmeliyim?

Cevap: Estetik bir görünüm yakalamak için öncelikle TV ünitenizin odanızda bulunan diğer mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Hem minimalist hem de vintage dekorasyonlar için kullanabileceğiniz TV ünitelerimiz, çok farklı şekillerde dekore edilebilir. Küçük veya büyük bölmelere sahip olan TV ünitelerinizi fotoğraf çerçevesi, kitap veya istediğiniz herhangi bir obje ile dekore edebilirsiniz.

 Televizyon ünitesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Cevap: Teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte hayatımıza birçok teknolojik cihaz girdi. Bu da beraberinde çeşitli mobilyaların üretilmesine ve satın alınmasına neden oldu. Bu mobilyalara en güzel örnek tv unitesi modelleridir. Çünkü televizyonların salonlardaki yerlerini alabilmeleri için bir mobilyaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kimi zaman bir tv unitesi kimi zaman da tv sehpasi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak her mobilyada olduğu gibi televizyon ünitesi de alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlar:

1.Televizyonun Boyutu

2.Salonun Büyüklüğü

3.Koltukların Yüksekliği

4.Dekorasyon Zevki

5.Mobilyanın Malzemesi

Yukarıdaki 5 faktörü göz önünde bulundurarak eviniz için en ideal olan televizyon ünitesi modelini bulabilirsiniz. Ancak burada tercih edeceğiniz mobilya markasının önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü tercih edeceğiniz mobilya markası televizyon unitesi tercihinizde doğru değerlendirmeler yapmanızı sağlayacaktır. Bu durum televizyon sehpasi modelleri için de geçerlidir.

TV ünitesi nasıl dekore edilir?

Cevap:TV ünitenizi dekore ederek, televizyon izleme keyfinizi iki katına çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilmiyorduysanız, dekorasyon önerilerimizi dikkatle okuyun.

Televizyonunuzu yerleştirdiğiniz tv sehpasi ya da tv unite modeli ne olursa olsun; mobilyanızın üzerine yerleştireceğiniz parçalarla muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

1.Nizami Bir Biçimde Yerleştirilen Çerçeveler

Tv üniteleri ya da tv sehpaları üzerine yerleştirilen çerçeveler her zaman ortamın daha samimi görünmesini sağlayacaktır. Televizyon sehpasi rengine göre tercih edeceğiniz çerçeveler tv dolabınızın dekorasyonunda önemli bir rol oynayacaktır.

2.Kitaplar

Raflı tv üniteleri, adeta kitapların yerleştirilmesi ve de salonda sergilenmesi için tasarlanan ürünlerdir. Elbette tv sehpaları da kitapların yerleştirilmesi uygun alana sahiptir. Ancak raflı tv ünitelerine göre daha dar alana sahiptir. Ama yine de her şartta tv dolabınızda kitaplara yer verebilirsiniz.

3.Diğer Aksesuarlar

Televizyon izlerken dikkat dağınıklığına neden olmayacak her türlü aksesuarı televizyon ünitesi üzerine yerleştirebilirsiniz. Tabii bunu yaparken konforunuzun olumsuz yönden etkilenmemesine dikkat etmeniz de gerekiyor.

4.Bitkiler

Televizyon ünitesi üzerinden bitkilere yer vermeyeceğinizi kim söyledi? Gayet tabii rengarenk çiçeklere tv sehpasi veya tv ünitesi üzerinde yer verebilirsiniz. Sadece tercih edeceğiniz çiçek veya çiçeklerin boyutuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

DİPNOT: Küçük saksılar almaya özen gösterin.

Televizyon ünitesi modeli ne olursa olsun, kısaca değindiğimiz tüyoları göz önünde bulundurarak tv dolabınızı şık bir biçimde dekore edebilirsiniz.

TV ünitesi ölçüleri ne olmalı?

Cevap: Her mobilyada olduğu gibi "Tv ünitesi ölçüleri ne olmalı?” sorusuna net bir yanıt vermeniz mümkün değildir. Çünkü en başta da değindiğimiz gibi televizyon ünitesi alırken salon büyüklüğünden koltuk yüksekliğine kadar birçok detayı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bundan dolayı da kesin bir ifadeyle tv ünitesi ölçüleri konusunda bilgi veremiyoruz. Ancak televizyonun kaç inç oluğu ve tv ünitesi ölçülerinin de önemli bir belirleyici unsur olduğunu söyleyebiliriz.

43 inç tv için tv ünitesi kaç olmalı?

Cevap: 43 inç tv için min. 43 cm tv ünitesi modelleri değerlendirilebilir. Ancak 50 cm ve üzeri televizyon üniteleri 43 inç televizyonlar için fazla büyük gelebilir.

50 inç tv için tv ünitesi kaç cm olmalı?

Cevap: 50 inç tv modelleri, genelde televizyon üniteleri üzerinde konumlandırılmaktadır. Çünkü tv üniteleri, televizyon sehpasi modellerine oldukça büyüktür.

55 inç tv için tv ünitesi kaç cm olmalı?

Cevap: Yine 55 inç tv’lerde de 50 inç tv’lerde olduğu gibi konumlandırılması için tv üniteleri tercihe edilmelidir.

Dediğimiz gibi tv ünitesi ölçüleri belirleme konusunda diğer faktörlerin de değerlendirilmesi gerekiyor.

İndirimli TV Üniteleri Hangileri?

Cevap: Eğer özellikle indirimli tv üniteleri arıyorsanız, Gündoğdu Mobilya’nın televizyon ünitesi modellerine göz atabilirsiniz. 

En Çok Satan TV Üniteleri Hangileri?

Cevap: Mobilya piyasasında satışa sunulan birçok tv unite modeli bulunuyor. "Sektöre göre en çok satan tv üniteleri hangileri?” sorusuna yanıt arıyorsanız, bunun yanıtını vermenin oldukça güç olduğunu söylemeliyiz. Fakat Gündoğdu Mobilya olarak firmamız bünyesinde bulunan "En çok satan tv üniteleri hangileri?” sorusuna net bir şekilde yanıt verebiliriz.

▪ Versace TV Ünitesi

▪ Evona TV Ünitesi

▪ Empoli TV Ünitesi

▪Lucas TV Ünitesi Gündoğdu Mobilya’nın en çok satan tv üniteleri arasından yer almaktadır.

Uygun fiyata estetik ve modern çizgileriyle büyüleyecek birçok TV ünitesi modeli Gündoğdu Mobilya güvencesiyle sizler için tasarlandı! Tüm modelleri inceleyebilir, odanız için uygun modele evinizin konforunda ulaşabilirsiniz. 

Müşteri Yorumları

Ahmet Y.: ⭐⭐⭐

"Sahil tv ünitesi sehpa kombinasyonunu tercih etmek doğru karardı. Odama uyum sağlaması ve şık görünümü beni çok memnun etti. Teşekkür ederim!"


Ayşe De.: ⭐⭐⭐⭐⭐

 "Ürünün renk seçenekleri arasından zevkime uygun olanı tercih ettim ve harika bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Hem tv ünitesi hem de sehpa olarak kullanmak çok pratik."


Mehmet K.: ⭐⭐⭐⭐

 "Lena Tv ünitesinin montajı oldukça kolaydı ve ürün kalitesi gerçekten çok iyi. Çok memnun kaldım ve televizyonumu bu şık üniteye yerleştirmek beni mutlu etti."


Zeynep A.: ⭐⭐

"Torino tv ünitesi sehpa setiyle odamda harika bir değişiklik yarattım. Şık ve modern tasarımı sayesinde odam artık daha ferah ve düzenli görünüyor."


Emre Ç.: ⭐⭐⭐

"Lucas tv ünitesi sehpa modelini alırken endişelerim vardı ama ürünü aldıktan sonra hiç pişman olmadım. Gerçekten kaliteli ve dayanıklı bir ürün."


Elif Y.: ⭐⭐⭐⭐

"Ürünümü aldıktan sonra müşteri hizmetleriyle ilgili birkaç soru sordum ve hızlı ve yardımsever cevaplar aldım. Memnun kaldığım bir alışveriş deneyimi oldu."


Murat A.: ⭐⭐⭐

"Rustik tv sehpası kombinasyonu, odamın dekorasyonuna uyum sağladı ve evimin odak noktası haline geldi. Çok beğendik!"


Esra Ö.: ⭐⭐

"Satın aldığım tv ünitesinin şık tasarımı ve ekstra depolama alanı sayesinde odam daha düzenli görünüyor. Üründen çok memnun kaldım. Ancak paketleme daha farklı olabilirdi."


Siz de Gündodğu Mobilya tv ünitesi modellerini deneyimleyerek evinizin dekorasyonuna farklılık katabilirsiniz. 

Gündoğdu Mobilya evinize şıklık ve zarafet katar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyimi için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk ve Çerez Sözleşmesini inceleyebilirsiniz.