Modern Portmanto Çeşitleri

Yatak odamızda, girişte veya banyolarda kullanacağımız evimizin olmazsa olmazları olan portmanto modelleri ile yeniliğe yelken açın!

Giysiler ve aksesuarlar için tipik portmanto, esas olarak iki tipte bulunabilir: stand portmanto ve duvar portmanto. İşlevsel olmanın yanı sıra, düzeni korumamıza yardımcı oldukları için de dekore edilen modeller, piyasada her odayı özel bir yer haline getirecek sonsuz sayıda modelde ve renkte bulanabilirler.

Ayaklı Portmantolar

Ayaklı raflar normalde en çok kullanılanlardır, çünkü duvar raflarından farklı olarak herhangi bir kurulum gerektirmezler ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

Stand portmanto modelini yerleştirmek için fazla alana ihtiyacınız yoktur, çünkü çok fazla yer kaplamazlar ve farklı boyutlara sahiptirler. Genellikle her birinin ihtiyacına göre giriş kapısı yanına veya odalara yerleştirilirler.

Eve girerken ve çıkarken giydiğimiz veya çıkardığımız ceket, kaban, eşarp, şapka, şemsiye gibi giysilerimizi bırakabileceğimiz giriş, portmantoları yerleştirmek için iyi bir yerdir.

Bizim için avantaj sağlayan bu durum sayesinde misafirler de kıyafetlerini rahatça yerleştirebilirler.


Ayaklı portmantolar genellikle farklı ögeleri yerleştirmek için farklı dağılımlara sahiptir ve bu nedenle daha kullanışlıdır. Üst kısımdaki kancalar asılmayan şapka veya giysiler için, alt kısımdakiler ise ceketler, eşarplar için kullanılabilir. Böylece kıyafetleri birbirine karışmadan rahatlıkla yerleştirilebilirsiniz.

Her zaman elinizin altında olması ve oluşabilecek düzensizliği önlemek için, kullandığınız şeyleri odaların standında portmantoya asabilirsiniz.

Portmanto, en sık giyilen kıyafetlerin görünürde olması ve sabahları istediğiniz eşyaya hemen ulaşabilmeniz için en gerekli parçadır. Gündoğdu Mobilya’da dilediğiniz çeşit, şekil, malzeme, renk ve tasarıma sahip portmanto modeline ulaşabilirsiniz.

Portmanto Askılık Modelleri

Duvar portmantoları da dediğimiz bu modelleri dar bir koridora, küçük bir giriş veya yatak odası gibi fazla yerimizin olmadığı yerlere yerleştirebiliriz.

Kompakt evlerle mükemmel bir şekilde uyum sağlayan, duvara asılan asma raylar ve daha geniş alanlarda ifadeler yaratan bağımsız tasarımlar mevcuttur.

Fonksiyonel Portmantolar
Fonksiyonel portmanto dediğimizde, birden fazla işlevi olan ve dolayısıyla çok amaçlı olarak kullanılabilen modellerden bahsetmekteyiz. Fonksiyonel bir portmanto satın almadan önce, onu nerede ve ne için istediğimizi düşünmemiz gerekir, çünkü piyasada raflar, ayakkabı rafları, şemsiyeliklerle ilgili sonsuz seçenekler mevcut.

Doğru seçilen bir portmanto sayesinde günlük kıyafetlerinizin yanı sıra ayakkabı, anahtar veya her sabah sizin için gerekli olan eşyalar elinizin altında olacaktır.

Bu nedenle ihtiyaçlarınıza ve tarzınıza göre bir portmanto modeline sahip olmanız hayatınızı kolaylaştıran bir seçim olacaktır. Bir portmanto seçmeden önce orijinal, minimalist, zarif, işlevsel özelliklerini göz önünde bulundurarak size en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

Gündoğdu Mobilya Portmanto Modelleri İle Pratikliğin Keyfini Çıkarın!
1.Hünkâr Portmanto Pratik Kapaklı Askılı Portmanto: Kulp malzemesi milona renkli plastik olan bu vestiyer, E1 kalite standartlarına uygun kansorejen madde içermeyen çevre ve sağlığına uygun malzemeler kullanılarak üretilmiştir.

2.Rustik Portmanto: Suntalam malzemeye sahip bu vestiyer modeli 1 adet ayakkabılık, 1 adet askılı dolap ve 1 adet çekmeceli aynalı dolaptan oluşmaktadır.

3.Oslo Portmanto: 1.sınıf sunta – lam malzemeden üretilen bu vestiyer modeli 1 adet ayakkabılık, 1 adet askılı dolap ve 1 adet çekmeceli aynalı dolaptan oluşmaktadır.

Yukarıdaki vestiyer modelleri dışında Pratik Çekmeceli Askılı Dolap, Hünkar Portmanto, Empoli Portmanto, Vals Portmanto, Lotto Portmanto gibi modellerimiz de mevcuttur.

Portmanto Fiyatları 2023

Portmanto fiyatları, ürünün yapımında kullanılan malzemenin kalitesine, tasarımına, boyutuna göre farklılık gösterir. Şıklığı ile ön plana çıkan ve fazla tercih edilen modellerde fiyat artışı gerçekleşebilmektedir. Fakat firmamız bütçenize en uygun fiyatları belirmek için analizler yapmaktadır.

Firmamızdan satın alacağınız tüm ürünler kalitelidir ve 2 yıl garanti süresine sahiptir. Fakat fiyatı etkileyen en önemli unsur "kalite” olduğundan yüksek fiyatlı ürünler daha uzun ömürlü ve sağlam olacaktır. Portmanto fiyatlarını bu açıdan değerlendirmenizi ve size en uygun modeli seçmenizi tavsiye ederiz.

Piyasada zamlanan ürünlere karşı fiyatları uygun tutmaya çalışıyor ve en kaliteli hizmeti sizlerle buluşturmak için tüm çalışmaları yapıyoruz.

Portmantolarla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Portmanto nedir? Ne işe yarar?

Dış kapı girişlerinde bulunan ve dış giyimlerin asılmış üretilmiş, çeşitli dolaplarla ve çekmecelerle desteklenen; aynalı ve aynasız olarak tasarlanan mobilyalara portmanto denir.

Ayakkabı, atkı, şapka, çanta ve daha pek çok ürünün yerleştirildiği bu mobilyalar genelde ev ve ofis ortamlarında kullanılmaktadır.2 kapılı portmanto, 3 kapılı portmanto, 4 kapılı portmanto, 5 kapılı portmanto gibi seçenekleri bulunan bu ürünlerin; 12 kapılısı ve sürgülü modelleri de bulunmaktadır.

Portmantoya neler konur?

Portmantolar, dış giyimlerin yani; palto, manto, mont, kabana, ceket, şapka, çanta, atkı, ayakkabı gibi pek çok giyim ve aksesuarların depolanması için tasarlanan mobilyalardır. Dolayısıyla da portmantolara dış giyim eşyaları konulmaktadır.

Portmanto vestiyer aynı şey mi?

Vestiyer ve portmantolar, evlerin dış kapılarının olduğu yerlerde ya da hollerde konumlandırılan gardırop türevleridir.

Portmantolar ile vestiyerler aynı mobilya sanılsa da aslında birbirinden farklı mobilyalardır.

Portmantolar, dolap şeklinde tasarlanırken; vestiyerler duvara monte edilmektedir. Portmantolar istenildiği zaman taşınabilirken vestiyerlerin parçaları duvara ya tamamen monte edildiği için ya da belirli parçaları duvara monte edildiği için istenildiği zaman taşınamamaktadır.

Portmanto fiyatları ne kadar?

Portmanto fiyatları, ürünlerin kalitesine göre şekillenmektedir. Alınan her ürün ve hizmette olduğu gibi mobilya alışverişlerinde de arzu ettiğiniz kalite, fiyatları belirleyecektir.

İndirimli portmantolar hangileri?

Gündoğdu Mobilya, uygun fiyatlarıyla herhangi bir indirim ve kampanya yapmaya gerek kalmadan ürünlerini satışa sunmaktadır. "Kendi yapar, kendi satar.” politikasını sürdüren markamız, herhangi bir aracı olmadan direkt olarak mobilya satışlarını gerçekleştirmektedir. Böylelikle uygun fiyat avantajlarımızla ön plana çıkmayı başarıyoruz.

Ama yine de bizlere indirimli portmanto modellerimizi soruyorsanız, yanıt olarak; Hünkâr Portmanto, Rustik Portmanto ve Lotto Portmanto modellerimizi verebiliriz.

En çok satan portmantolar hangileri?

Uygun fiyatlarıyla dikkat çeken portmanto kategorimiz yoğun rağbet görmektedir. Bunun bilincinde olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik portmanto modelleri tasarlamaya çalışıyoruz.

En çok satan portmanto modellerimiz aşağıdaki gibidir:

▪ Rustik Portmanto

▪ Lotto Portmanto

▪ Hünkâr Portmanto

Eğer eviniz ya da ofisiniz için bir portmantoya ihtiyacınız varsa; Gündoğdu Mobilya’nın en çok satan portmanto modelleri arasından beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz.

Portmanto hangi malzemelerden yapılmalı?

Piyasada satışa sunulan portmanto modellerinin geneline bakıldığında; Suntalam ve MDF malzemelerden üretildiğini görebilirsiniz. Ancak plastik, bambu, metal hatta camdan üretilen portmanto modellerinin olduğu da görülmektedir. Ama çoğunlukla MDF Ve Suntalam hammaddelerden üretilen portmantolar satın alınmaktadır. Bunun ana sebebi ise hem maliyetlerinin standart olması hem de tasarım olarak alternatiflerinin fazla olmasıdır.

Markamız bünyesinde bulunan portmanto modelleri, suntalam ve MDF hammaddeleri kullanılarak üretilmiştir. Avrupa E1 kalite standartlarına uygun olarak ürettiğimiz ürünlerimiz tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir. Ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.

Vestiyer dolabı ne demek?

Vestiyerler; evlerde, lokantalarda, restoranlarda, otellerde ve daha çok kalabalık iç mekânlarda bulunan mobilyalardır. Bu mobilyalar duvara demonte olup; pardesü, şapka, şemşiye, atkı gibi eşyaların depolanması amacıyla kullanılmaktadır.

Vestiyer yerine ne kullanılır?

Vestiyer modelleri, büyük ebatlı mobilyalardır. Bu mobilyaların, dar ve küçük alanlarda kullanılması söz konusu olamaz. Dolayısıyla da metrekaresi küçük olan hollerde portmantoların kullanılması daha doğru olacaktır.

Portmanto alırken nelere dikkat edilmeli?

Hol ve antre bulunan evlerde portmantoların kullanılması çok önemlidir. Çünkü bu ürünler, evlerin hatta ofislerin dekorasyon tarzını yansıtacaktır.

Kapı girişlerinde bulunan portmantolar, gelen misafirlerin ilk karşılaştığı mobilyadır. Bu da bizlere portmantoların aslında basit ürünler olmadığını göstermektedir. Burada da portmanto alırken dikkat edilmesi gereken bazı detayların olduğu ortaya çıkmaktadır.

Peki bu detaylar nedir? Gelin birlikte bakalım.

1.Fonksiyonel Portmanto Modelleri

Gelişen teknolojiyle birlikte mobilya sektöründe de çeşitli gelişmeler yaşanmaktadır. Söz konusu gelişmelerle birlikte mobilyalar, türü ne olursa olsun daha fazla fonksiyonellikle üretilmektedir. Bu durum portmanto modelleri için de geçerlidir. Yeni versiyon portmantolar, daha fazla kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ekstra depolama alanına sahip olan bu ürünler sayesinde dış giyim ürünleri rahatça depolanmaktadır.

2.Portmanto Tasarımı

Portmantolar, kapaklı, sürgülü, aynalı ve aynasız olmak üzere pek çok şekilde tasarlanmaktadır. Ama genelde kullanıcıların aynalı ve dolaplı portmantoları tercih ettiği görülür. Portmantolarda ayna detayı estetik açıdan modern bir etki bırakırken dolap kısmı; aksesuarların ve giysilerin gizlenmesini sağlayacaktır.

3.Ayakkabılık

Portmantolarda ayakkabılık bölümlerinin bulunması; antre ve hol düzenini sağlamaktadır. Böylece, ayakkabıların dağınık bir görüntü sergilenmesi engellenir.

Hem kaliteli hem de ucuz portmanto modeli arıyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeden Gündoğdu Mobilya portmanto modellerine göz atmalısınız. Şimdi alışverişe başlayın ve beğendiğiniz portmanto modeline uygun fiyat avantajlarımızla sahip olun!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyimi için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk ve Çerez Sözleşmesini inceleyebilirsiniz.