Yatak, Baza, Başlık Ürünleri Model Seçenekleri

Depolama alanı ve sağladığı konforun yanı sıra, şık tasarımları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yatak baza başlık modelleri, zevkinize uygun tarzları ve kampanyalı fiyatları ile Gündoğdu Mobilya’da! 

Yatak odası için tercih edilen mobilyalar çok önemlidir. Tercih ettiğiniz yatak, konforunuzu etkilerken, tercih ettiğiniz baza ise depolama alanınızı etkiler. Seçtiğiniz başlık modeli ise hem yatak setinizi tamamlar hem de odanıza ve evinize estetik bir görünüm kazandırır. Tüm bu kriterlere dikkat ederek evinize ve tarzınıza uygun modeli seçmek zor olabilir. Bu nedenle de tüm ürünlerimizi detaylı incelemenizi ve karar verirken acele etmemenizi tavsiye ederiz.

Yatak Baza Başlık Modellerini Gündoğdu Mobilya İle Keşfedin!

Yatak odaları, günün tüm yorgunluğunu attığımız özel bir dinlenme alanıdır. Kimi zaman şekerleme yaptığımız kimi zaman da deliksiz uykuya daldığımız bu alan rahatlığıyla tüm yorgunluğumuzu almalıdır. Bunun için de yatak odası dekorasyonunda kullanılan her parçanın tasarımı ayrı bir öneme sahiptir.

Özellikle karyola setlerinin ya da modern adıyla yatak setlerinin tasarımı önemlidir. Çünkü yatak baza başlık üçlüsünün bir araya getirilerek oluşturulduğu yatak setleri; boyun, sırt, bel ve diz boşluklarına destek sağlayarak omurga sistemine destek olmalı ve de uyku kalitesini arttırmalıdır.

Bundan dolayı tercih edeceğiniz yatak baza başlık seti beden yapınıza uygun olmalıdır. Bu konuyu daha iyi anlayabilmeniz için önemli detayları "Yatak Baza Başlık Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler” başlığı altında olabildiğince yalın bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Yatak Baza Başlık Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yatak baza başlık satın alırken dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler insan bedeninin daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Birazdan sizlere kısaca bahsedeceğimiz bu faktörlerden birinin bulunmaması halinde uyku sağlığı olumsuz etkilenecek ve insan bedeni tahrip olmaya başlayacaktır. Çeşitli sağlık problemleriyle karşılaşmamak için satın alacağınız baza başlık yatak setinde mutlaka şunlara dikkat etmelisiniz.

► Karar verdiğiniz yatak baza başlık setinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağında emin olmalısınız. Yatak setleri konusunda ufak bir araştırma yaptığınızda baza setlerinin oldukça çeşitli olduğunu göreceksiniz.

Ancak sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlayacak yatak seti modelleri oldukça nadirdir. Özellikle de aşırı ucuz yatak baza başlık modelleri müşteriler tarafından cazip görülen ürünler olsa da uyku sağlığı açısından gerekli olan özellikleri taşımamaktadır.

Bu açıdan uygun fiyatlı yatak seti modellerini kalitesinden asla taviz vermeden satışa sunan mobilya markalarını tercih etmelisiniz.

Yatak setleri, insan bedenleri göz önüne alınarak tasarlanması gereken ürünler arasındadır. Yani fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurarak yatak baza başlık set modellerine bakmalısınız. Aksi halde yatak seti ne kadar kaliteli olursa olsun aradığınız konforu bulamazsınız.

Yatak baza başlık modelleri arasından birine karar karar vermeden önce ürünlerin hava alan bir yapıda olmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü hava almayan yatak setleri, aşırı terleme gibi sağlık sorunlarını ortaya çıkardığı için mantar oluşumu gibi hijyenik olmayan durumlara da neden olmaktadır.

Bu açıdan da yatak baza başlık modelleri hava alma özelliğine sahip olmalıdır. Sizlere aktarmış olduğumuz bilgiler doğrultusunda hem yatak odanız için hem de vücut sağlığınız için en uygun olan uyku seti modelini bulabilirsiniz.

Günümüzde baza setleri, standart ölçülere göre üretilse de bazı kullanıcılar farklı parçaları bir araya getirmekten hoşlanıyor. Baza, başlık, yatak ürünlerinin ayrı ayrı alınması durumunda da bazı noktaları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dilerseniz şimdi onlardan bahsedelim:

Baza Başlığı Modelleri ve Fiyatları 2023

Baza başlığı veya karyola başlığı seçimi; yatak odası takımının özelliklerine, yatak odasının metrekaresine ve oda sahiplerinin kişisel zevklerine uygun olacak bir şekilde yapılmalıdır. Bu açıdan yatak başlıkları arasından birine karar verirken baza başlık özelliklerine dikkat edilmelidir. Çünkü her üründe olduğu gibi baza başlıkları ebat olarak değişiklik göstermektedir. Yani yatak seti oluşturmaya çalışırken ebat uyumsuzluğuyla karşılamanız söz konusudur. Bunun önüne de ancak yatak başlığı seçimi yaparken baza ve yatak ebatlarını göz önünde bulundurarak geçebilirsiniz.

Ayrıca baza başlığı seçerken; yatak odasında yer alan diğer mobilyalarla uyumlu olmadığına da dikkat etmelisiniz. Çünkü yatak odanızda yer alan diğer mobilya ve aksesuarların tarzıyla uyumlu olmayan baza başlığını tercih etmeniz yatak odanızın genel dekorasyonunu bozacaktır. Bunun için de yatak baza başlık modelleri ölçü olarak değerlendirildiği gibi tarz olarak da değerlendirilmelidir.

  • Sofia Baza Başlık

Canlı krem rengi ve kapitone detayları Sofia baza başlık hem country dekorasyonuna hem de avangart dekorasyonuna uyum sağlayabilen bir tasarıma sahiptir. Her ne kadar klasik olarak adlandırılan tasarımıyla sade bir görünümü olsa da yatak odalarına şıklık katacak bir üründür. Şimdi ürüne göz atmak için tıklayın!

  • Diamond Baza Başlık

Modern tasarımıyla göz kamaştıran Diamond baza başlığı dolgun kenarlarıyla farklı bir estetiğe sahip. Oldukça kaliteli malzemelerden oluşan üretilen baza başlık modeli uzun ömürlü bir ürün. Aynı zamanda iç hacmi geniş olan baza modellerine uygun olarak üretimi yapılan Diamond baza başlık farklı tasarımıyla yatak odanızın havasını değiştirecek.

Baza başlık modellerine şimdi göz atmak için tıklayın!

Baza Modelleri ve Fiyatları 2023

1. Baza Ölçüsü

Baza satın almayı planlıyorsanız, dikkat etmeniz gereken ilk şey baza ölçüleridir. Çünkü ihtiyacınız olan ve yatak odanız için uygun olan ideal ölçülere göre seçim yapmalısınız. Baza ölçüleri hakkında fikir sahibi olmanız için standart yatak ölçüleri adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

2. Baza Üretiminde Kullanılan Ahşap Malzemeler

Birçok kullanıcı baza başlık yatak seti satın alırken üründe kullanılan ahşap malzemelerine dikkat etmemektedir. Yatak setlerinde konfor önemli bir faktör olsa da ürünlerin üretiminde kullanılan ahşap malzemelerin kalitesine dikkat etmemektedir. Ancak yatak setlerinde kullanılan ahşapların kalitesini kontrol etmek gerekiyor. Ayrıca baza iç hacminin zemininde kullanılan malzemelerinde kalitesinden emin olunmalı. Bu sayede uzun yıllar kullanabileceğiniz bazaya sahip olabilirsiniz.

3. Sandık Mekanizması

Bazalı yatak modellerinin revaçta olmasının en önemli nedeni geniş depolama imkânı sağlayan sandık özelliğinin bulunmasıdır. Ancak burada bazalarda bulunan mekanik aksamın emniyet kilidinin olup olmadığının kontrol edilmesi büyük önem arz eder. Aksi halde hayati tehlike yaratabilecek çeşitli kazalar olabilir. Bu yüzden baza sandık mekanizması mutlaka kontrol edilmelidir.

Eğer baza satın alma konusunda endişeleriniz varsa hem kaliteli hem de sağlam baza modellerini Gündoğdu Mobilya bünyesinde bulabilirsiniz. Ürün grubumuzla ilgili bilgi almak için şimdi web sitemizi ziyaret edin!

  • Sofia Baza

Modern tasarımıyla kullanıcılarından tam not alan Sofia Baza; sade bir o kadar da şık detaylarıyla dikkat çekiyor. Yatak odanızı tamamlayacak olan bu ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için ürün kategorimize göz atın!

  • Diamond Baza

 Geniş içi hacmiyle geniş depolama alanı sunan bu ürünümüz, işlevselliği sayesinde yatak odanızda arzu ettiğiniz rahatlığa kavuşacaksınız.

Yatak Modelleri ve Fiyatları 2023


Sizin için en uygun olan yatağa karar verirken ilk önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Daha sonra da ihtiyaçlarınızı karşılayacak yatağı aramaya başlayabilirsiniz.

Kullanıcıların birçoğu yüksek maliyetlerden kaçmak adına yatak seçimlerini yanlış yapmaktadır. Ancak piyasada Fabrika Satış Mağazaları aracılığıyla uygun fiyat garantisi sunan mobilya markaları da bulunmaktadır. Bu markalardan biri olarak yatak üretimlerimizde ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz.

  • Therapy Yatak

Therapy Yatak Modeli, modern detaylarıyla konforu yatak odanıza taşıyor. Farklı ölçü seçenekleriyle her odaya ve bazaya uyum sağlayabilen bu yatak modeli ile derin uykunun keyfini yaşayabilirsiniz. Tek kişilik yatak ve çift kişilik yatak olarak tercih edebileceğiniz bu ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için şimdi tıklayın!

  • Silver Plus Yatak

Kaliteli bir uyku için ortopedik yatak arıyorsanız tercihiniz kesinlikle Silver Plus Olmalı. Çünkü aradığınız konforu ve huzuru Silver Plus’ta bulacaksınız. Özellikle çift kişilik yatak arayanların ilk tercihi olan Silver Plus Yatak hakkında detaylı bilgi almak için şimdi tıklayın!

Gündoğdu Mobilya bünyesinde yer alan yatak baza başlık seti modelleri şunlardır:

Yatak Fiyatları

 Ürün Adı Yatak Baza Başlık Fiyatı
Stella Yatak Seti 5.895 TL
Sofia Yatak Seti 7.425 TL 
Dimond Yatak Seti 7.925 TL 

Yatak baza başlık fiyatları 5.895 TL’den başlamaktadır.
Mobilya modasının ve uygun fiyatların tek adresi olan Gündoğdu Mobilya deneyimiyle üretilen baza başlık yatak setlerinden birine sahip olmak için şimdi tıklayın!

Baza Başlık Yatak Setleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tek kişilik baza ölçüleri kaçtır?

80x180 cm ve 90x190 cm baza seti ölçüleri, tek kişilik yatak kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilen ölçülerdir.

Genelde yetişkin kişiler tarafından 90x190 cm yataklar tercih edilirken 80x180 cm tek kişilik bazalı yatak modelleri; genç odalarında ve çocuk odalarında kullanılmaktadır.

Ancak bazı kullanıcıların 120x200 cm ölçüsündeki yatak setlerini tek kişilik baza olarak kullandığı da görülmektedir. 120x200 cm ölçülerindeki yataklar genelde bir buçuk kişilik yatak ismiyle bilinmektedir. Eğer yatakta dağınık uyuyan biriyseniz 120x200 cm ebatlarındaki yatak modellerini tercih edebilirsiniz.


Çift kişilik baza ölçüleri kaçtır?

Çift kişilik baza ölçüleri standarttır. Bu ölçüler;

140x190

150x200

160x200

180x200 şeklindedir.


140x200 yatak kaç kişilik?

Standart çift kişilik yatak ölçüleri arasında yer alan 140x200 cm hem gençler hem de yetişkinler için uygun olan bir modeldir. 140 cm eni 190 cm ebatlarındaki yatak setini hem tek kişilik yatak hem de çift kişilik yatak olarak kullanabilirsiniz.


160x200 yatak kaç kişilik?

Çift kişilik yatak almayı düşünenlerin ilk tercihi kesinlikle 160x200 cm ölçülerinde bir yatak seti olmalıdır. Çünkü bu ölçülerdeki bir yatakta iki kişi rahatlıkla istirahat edebilir.


150x200 yatak kaç kişilik?

Yine çift kişilik yatak modelleri arasında yer alan 150x200 cm yataklar, ideal yatak ölçülerinden biridir. Hemen hemen yatak piyasasında battal boy olarak ifade edilen 150x200 yataklar rahatça uyuyabileceğiniz yatak modellerindendir.


Baza başlık yatak takımı parçalarını ayrı ayrı satın alabilir miyim?

Markamız bünyesinde bulunan baza başlık yatak setlerini takım halinde satın alabileceğiniz gibi ayrı parçalar halinde de satın alabilirsiniz. Burada yatak setlerimiz içerisinde bulunan parçaların boyutlarına dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Baza başlık yatak ürünlerimizi bir araya getirerek oluşturduğumuz baza setleri; tek ve çift kişilik seçenekleriyle kullanıcıların tamamına hitap etmektedir. Eğer Gündoğdu Mobilya yatak setleri içerisinde yer alan parçaları ayrı ayrı satın almak istiyorsanız alabilirsiniz.


İndirimli çift kişilik bazalar hangileri?

Yatak seti modellerimize bakan kullanıcıların birçoğu bütçesine hitap eden ürünleri değerlendirmektedir. Ancak farkında olmadan kaliteden taviz vermektedir.

Gündoğdu Mobilya bünyesinde yer alan baza setleri, herhangi bir indirime gerek kalmadan uygun fiyat garantisiyle satışa sunulmaktadır. Şayet indirimli çift kişilik baza arıyorsanız Gündoğdu Mobilya’nın ürünlerine bakabilirsiniz.


En çok satan çift kişilik bazalar hangileri?

Gündoğdu Mobilya’da alışverişçilerin en çok satın aldığı çift kişilik baza setleri aşağıdaki gibidir:

▷ Diamond Uyku Seti

▷ Stella Uyku Seti

▷ Sofia Uyku Seti

En kaliteli, en uygun fiyatlı yatak baza başlık modelleri Gündoğdu Mobilya ayrıcalığıyla sizlerle buluşuyor. Sizler de kaliteli baza setlerinden birine sahip olmak istiyorsanız; baza başlık yatak ürün kategorimize mutlaka göz atın.

Yatak odanızın vazgeçilmezi olacak baza başlık yatak modellerinden birine kolay ödeme seçeneklerimiz sayesinde sahip olmak istiyorsanız, şimdi gundogdumobilya.com’da ürünlerimizi keşfedin!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyimi için çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk ve Çerez Sözleşmesini inceleyebilirsiniz.